Washi Puhtuseklubi liige Triin Liiv võtab koduseks kevadpuhastuseks appi kõikvõimalikud vahendid!

Turundaja ja ettevõtja Triin Liiva (30) arvates aitab kevadpuhastusega tegelemine inspiratsiooni koguda ja kodule uue näo anda. Puhastamisel on ka teraapiline roll – eemaldades mustuse, lood justkui pinnase uuteks hetkedeks ja sündmusteks. Kusjuures, kõik ebavajalikud nipsasjakesed ja kaua enam kasutuses mitte olnud esemed ning riided lähevad Triinul süümepiinadeta kiirelt taaskasutuskeskustesse või prügikasti.

1. Kui suureks puhtuse armastajaks end pead?
Pean end keskmisest suuremaks puhtusearmastuseks, kuna korras kodus on hea olla nii mul, mu perel kui ka külalistel. Kuna mul on ka tolmuallergia, siis on tolmuvaba kodu minu tervise jaoks ääretult oluline.

2. Mis on sinu lemmik puhastusvahend ning miks?
Minu lemmik on universaalne desinfitseeriv üldpuhastusvahend SANYTOL, mis on mul kodus koguaeg kasutuses. Eriti köögis, kus on hea seda kasutada köögisaare pinna puhastamiseks.

3. Kas sul on harjumus teha kevadisi suurpuhastusi kodus ja milliseid tegevusi see hõlmab?
Jah, väga põhjalikku suurpuhastust teen tavaliselt 2x aastas – kevadeti ja ka sügisel. Appi tuleb isegi hambaork ja mitu rulli köögikäterätte, et kõik vahed ja nurgatagused kenasti puhtaks saaksid. Kuna meil on kodus värvitud seinad, pesen ka seinad üle.

4. Kas sul on ka mõni salanipp plekkide või mustuse eemaldamiseks?
Otseselt salanippi pole, kuid olen täheldanud, et alguses võimatuna näivast plekist on lõpuks võimalik siiski jagu saada kui olla jonnakas ja piisavalt kaua seda nühkida.

5. Üks ese kodus, mille puhastamine on kõige tüütum
Külmkapi puhastamine. Väga kohmakas ettevõtmine.

6. Kas sul on kodus suuri vaipasid, kardinaid, madratsikatteid ja kuidas neid puhastad?
Mul on kodus suur vaip, mille puhastuse olen usaldanud Washile. Meil on kodus lisaks 5 meetrised kardinad, mille puhastamisele ei ole ma seni veel lahendust leidnud. Kui ma olen enda jaoks valmis mõelnud, kuidas enda 5-meetrised kardinad alla saada, saadan ka need puhastusse.

7. Mida arvad pesukulleri teenusest, mille raames kuller viib ja toob puhastatavad esemed sulle sobival ajal?
Väga tänuväärne teenus – lõpuks ometi sain anda meie suure vaiba puhastusse, mille transportimine oleks meile muidu väga keeruline olnud. Washi puhul on mõnus veel see, et sain ühe korraga anda puhastusse nii riided, jalanõud kui ka vaiba ning nad ise viisid kõik need asjad vastavasse puhastusasutusse. Ilma Washita oleksin pidanud terve päeva võtma nende transportimiseks ning hiljem tagasi toomiseks.

8. Kas kasutad puhastusel ka tehnoloogia abi? (erinevad äpid / robottolmuimejad jms)
Äppe ei kasuta, kuid ostsime multifunktsionaalse käsitolmuimeja, millel on ka põranda pesemise funktsioon. Kui meil oleks natukenegi suurem kodu, oleks meil ammu juba ka robottolmuimeja ja -aknapuhastaja.

9. Kas pöörad riideid ostes tähelepanu ka selle hooldusjuhendile?
Isegi pööran küll jah, sest osasid riideid saab pesta vaid keemilises puhastuses. Kuna olen varasemalt mitmed hinnalised riideesemed pesumasinaga pestes ära rikkunud, siis püüan sama viga enam mitte korrata.

10. Mis on su lemmikese garderoobis?
Vanaemalt saadud vintage kleit ja Sädelev Liina Steini kleit, mis mõlemad on mürkrohelist värvi.

 

Lase end samuti Washil aidata ja telli endale puhastuskuller appi siit: https://washi.ee/