Hedy Lehtmets suudab kõike – pidada kodus puhtust oma 4 lapse kõrvalt kui hoida korras ka Eesti laste hammaste tervise

Washi.ee Puhtuseklubi usub, et inimese tervis ja puhtus on üliolulised alustalad õnnelikuks ja tervislikuks eluks. Hedy Lehtmets (33) läheneb tervisele, täpsemalt suutervisele, veelgi nutikamalt – nimelt, kaariese ehk hambaaukude ennetamine peab alguse saama juba beebieast alates. Teadvustades ksülitooli fundamentaalset rolli hammaste tervise hoidmises, töötas noor naine välja Frenzy kaubamärgi all ksülitooli sisaldava hambakaitsegeeli beebidele ning täisksülitoolpastillid lastele ja täiskasvanutele. Oma uuendusliku ideega pääses meie suutervise kaitsja ka selleaastase Ajujahi TOP10 hulka.

1.  Kui suureks puhtuse armastajaks end pead?
Kellele ei meeldiks puhtus ja korrastatus, nelja lapse emana tuleb aga oma närvide huvides standardeid selles osas oluliselt kärpida.

2. Mis on sinu lemmik puhastusvahend ning miks?
Minu lemmik puhastusvahend on vesi! Igapäevased puhastused teen erinevate looduslike vahenditega nagu Mulieres’iga korra nädalas aga käin pinnad ikka mõne kangema kraamiga üle. Vildika kriipsude eemaldamise puhul – Cif.

3. Kas sul on harjumus teha kevadisi suurpuhastusi kodus ja milliseid tegevusi see hõlmab?
Ikka aitab kevadetunde tekitamisele kaasa kevadkoristus! Enamasti saab see ju alguse sellest, et pakid talveriided hoiule ja kergemad riided esile. Kui juba see õnnis kergustunne hinges siis lihtsalt iseenesest saavad puhtaks ka aknad ja diivanid ning toimub suur kardinavahetus.

4. Kas sul on ka mõni salanipp plekkide või mustuse eemaldamiseks?
Jah, diivanipatjadel on alati kaks külge enne kui neid pesema peab. 🙂

5. Üks ese kodus, mille puhastamine on kõige tüütum
Kogu koristamise töö on tüütu ja alati tundub, et sellele kulutatud aeg ei olnud päevatoimetustesse sisse arvestatud aga õnneks armastavad lapsed aidata.

6.  Kas sul on kodus suuri vaipasid, kardinaid, madratsikatteid ja kuidas neid puhastad?
Nagu eelpool juba selgub on meil diivanil eemaldatavad istmepadja ümbrised, mida pesen pesumasinas, vaipu pole soetanud just seetõttu, et oleks lihtsam koristada.

7. Mida arvad pesukulleri teenusest, mille raames kuller viib ja toob puhastatavad esemed sulle sobival ajal?
Arvan, et see teenus on super! Varasemalt oli alati probleem, et riiete puhastusse viimine lükkus edasi kuna oma lastekarjaga poodi minnes on ühes käes lapse käsi, teises turvatool ja eneseväärikus ei võimalda nüüd daamil seljakotti selleks kasutada, et pesu tassida. Ja neid hetki kus ilma lasteta poodi jõuab on ikka väga vähe… ja siis tavaliselt see pesukott ununeb.

8. Kas kasutad puhastusel ka tehnoloogia abi? (erinevad äpid / robottolmuimejad jms)
Kunagi oli Vileda robot põranda tolmulapp aga kahe aastane oli täiesti veendunud, et see on tema mänguasi ja sõitis sellega ringi või jooksis võidu… pole lähiajal plaanis uut osta.

9. Kas pöörad riideid ostes tähelepanu ka selle hooldusjuhendile?
Riideid ostes pööran tähelepanu ainult sellele, et materjal oleks ihu vastas mugav, proovin ka seejuures ikka leida tooteid, mis oleksid orgaanilisest kangast.

10. Mis on su lemmikese garderoobis?
Triikraud. Triikimine ei anna üksnes viisakamat ja puhtamat väljanägemist vaid sageli unustatakse, et näiteks voodipesu puhul aitab see ka vähendada tolmulestaliste arvukust. Tolmulest võib põhjustada nohu, ninakinnisust, aevastamist, hingamisraskusi ning isegi silmapõletikku. Seega, kui endal pole aega, siis puhastusmaja teeb selle töö Sinu eest!

 

Rohkem infot uuenduslike tõenduspõhiste ksülitooli sisaldavate pastillide ja peatselt turule tuleva täisksülitoolgeeli kohta leiad Frenzy kodulehelt või kirjutades frenzy@xylimanbaltic.com.