Moeblogija ja särasilmne ema Krislyn Lilleväli on väga teadlik ka puhtuse ning kodu korrashoiu teemadel

Washi Puhtuseklubi uusim liige on blogija Krislyn Lilleväli (30), kes töötab dekoraatorina rõivakaupluses. Olles hetkel lapsehoolduspuhkusel kahe lapse ema, tuleb väikese lapsega kodus toimetades leida õige tasakaal. Nagu Krislyni ametipositsioon aimu annab, on tema jaoks olulisel kohal ka kodu visuaalne külg. Kodu korrashoid ja puhtus on aga selle juures lahutamatuks osaks. Siin aitab teda põhimõte – igal asjal on oma koht.

1. Kui suureks puhtuse armastajaks end pead?
Võin julgelt väita, et olen suhteliselt suur puhtuse armastaja. Tolmuimejaga käin kodu üle iga päev, pinnad ja lambid käin 2-3 korda nädalas üle. Meie kodus on igal asjal oma koht ja enne magama minekut on pinnad korras ning kraanikauss nõudest tühi.

2. Mis on sinu lemmik puhastusvahend ning miks?
Igapäevaselt kasutan kodus Mayeri vahendeid. Hindan, et nende tooted on valmistatud keskkonnasäästlikult, jätkusuutlikult ja on kvaliteetsed, lõhnavabad.

3. Kas sul on harjumus teha suurpuhastusi kodus ja milliseid tegevusi see hõlmab?
Otseselt kaks korda aastas suurpuhastust ma ei tee. Ma pigem ikkagi korrastan sagedamini. Köögikapid, garderoobid jms võtan ma ette üpriski tihti, siis kui tuhin tuleb peale teen ära. Asju koguda mulle ei meeldi, kappe koristades vaatan üle kõik asjad ning mida mul enam tarvis ei ole viin taaskasutuskeskusesse.

4. Kas sul on ka mõni salanipp plekkide või mustuse eemaldamiseks?
Kas just otseselt salanipp aga beebi niisked salvrätikud on meie kodus, autos ja lapse kotis alati olemas. Ma küll ei ole päris kindel kas nendega tohiks kõike puhastada aga pliiatsijutid põrandalt, jalanõud tolmust puhtaks, kui midagi läheb rõivale – siis aitavad need küll väga hästi. Et võimalikult vähe plekke tekiks diivanile või voodile, siis meie kodu reegliks (võib nimetada ka salanipiks), sööme me alati söögilaua taga 😉

5. Üks ese kodus, mille puhastamine on kõige tüütum?
Kõige tüütum on kindlasti ahju puhastamine! Sellega seoses meenubki, et mul on vaja see tegevus ette võtta.

6. Kas sul on kodus suuri vaipasid, kardinaid, madratsikatteid ja kuidas neid puhastad?
Vaiba soetasime alles hiljuti endale koju, seega praegu saab seda igapäevaselt tolmuimejaga puhastada. Mingil hetkel on kindlasti vaja kasutada professionaalide teenust. Kodus on meil kergkardinad, mida ma olen siiani ise pesnud.

7. Mida arvad pesukulleri teenusest, mille raames kuller viib ja toob puhastatavad esemed sulle sobival ajal?
Siiani ma polnudki kuulnud sellisest teenusest nagu Washi, kõlab väga mugavalt ning aja kokkuhoiu mõttes tundub ideaalne lahendus tänapäeva kiire elutempo juures. Esimesena tulevad pähe mehe triiksärgid, mille triikimine pole just kõige meeldivam tegevus. Liigun ringi enamjaolt koos enda väiksema lapsega, seega kujutan juba ette kui keeruline oleks suuremate asjade nagu kardinad, vaibad, voodikatted, mantlid/joped jms esemete transportimine. Seega on ideaalne kui keegi tuleb nendele esemetele mulle koju järele ning toob ka tagasi.

8. Kas kasutad puhastusel ka tehnoloogia abi? (erinevad äpid/robottolmuimejad jms.)
Äpina ma hetkel ei kasuta midagi, kuigi ma tean, et see võimalus on olemas mu pesumasinal. Peaksin juhendi läbi töötama, tundub mugavusena mida ma hetkel veel ilmselt hinnata ei oska. Robottolmuimeja osas oleme teinud eeltööd ning on plaanis see endale soetada. Kuid mitte enne, kui olen läinud tagasi tööle, kuna tegin endale lubaduse, et seni kuni olen veel kodune saan sellega ise hakkama. Kodust ära olles oleks selline tolmuimeja jällegi aja kokkuhoiu mõttes suureks eeliseks. Akende pesemiseks ostsime alles hiljuti endale Kärcheri aknapesuri. Sellega olen ma väga rahul ning aknad saab tunduvalt kiiremini puhtaks.

9. Kas pöörad riideid ostes tähelepanu ka selle hooldusjuhendile?
Enamjaolt ma ilmselt seda ei tee. Riideid ostan ma eelkõige ikkagi meeldivuse ning mugavuse poolest. Kui ma hakkan mõnda eset esimest korda pesema, siis viskan pilgu korra sees olevale juhendile. Pean tunnistama, et vahel rutakalt toimetades olen siiski mõne enda lemmikeseme masinasse pannud ja vale programmiga pesnud.

10. Mis on su lemmikese garderoobis?
See on nüüd küll kõige keerulisem küsimus 🙂 Kuna minu töö ja blogi on peamiselt seotud riiete ja riietumisega, siis neid lemmikesemeid on mul mitmeid. Aga tooksin välja ruudulise pintsaku ja püksid.

 

Krislyni teisigi häid mõtteid ja nutikaid nippe saab lugeda tema moe- ja elustiiliblogist ning Instagram kontolt.