Washi Puhtuseklubi liikmel Martin Argusel on salanipp lillede tolmukatest pudenenud tolmu eemaldamiseks!

Kevadpuhastus on täies hoos ja meie Puhtuseklubi liikmed võtavad sellest ka agaralt osa. Töötervishoiu koolitaja ja füsioterapeut Martin Argus (28) teab, et terves kehas pole mitte ainult terve vaim, vaid et terve keha elab ka puhtas kodus. Seetõttu võtab ta iga aasta ette korraliku suurpuhastuse ja hoiab kodu tolmuvabana aastaringselt. Kuigi Tartu Ülikooli doktoriõppe kõrvalt alati koristamisele palju aega ei jää, kasutab ta kõiki abivahendeid, mis tema eest töö ära teevad.

 

1. Kui suureks puhtuse armastajaks end pead?
Suhteliselt keskmiseks. Nagu vist enamus mehed ei tunne ma koristamisest rõõmu ja sellele eriti aega kulutada ei taha. Samas päris põrsa kombel elada ka ei soovi ja aeg-ajalt suudan end koristamiseks kokku võtta. Tõsi küll enamasti elukaaslase eestvedamisel. Puhtuse kohapealt häirivad mind määrdunud riided rohkem kui tolmune aknalaud.

2. Mis on sinu lemmik puhastusvahend ning miks?
Mõni alkoholi baasil antiseptik. Kuna töötan tervishoiu valdkonnas, siis antiseptik on mulle vana tuttav ja leiab vahel kasutust ka majapidamises.

3. Kas sul on harjumus teha kevadisi suurpuhastusi kodus ja milliseid tegevusi see hõlmab?
Jah, tavalisele tolmu tõmbamisele ja pühkimisele lisaks veel kõikide põrandate ja akende pesu. Samuti tõstame korraks raskemad mööbliesemed ümber, et nende alt ja tagant puhastada. Vaibad puhastame eraldi üle ja millel oma jõud üle ei käi, läheb Washisse.

4. Kas sul on ka mõni salanipp plekkide või mustuse eemaldamiseks?
Erilisi salanippe pole, kuid viimase aja nipid on köögis kurkumi plekkide eemaldamine antiseptikuga ja lillede tolmukatest pudenenud tolmu eemaldamine teibiga.

5. Üks ese kodus, mille puhastamine on kõige tüütum
Pliit ja praeahi. Küll aga vahetasin selle kohustuse elukaaslasega prügi väljaviimise vastu!

6. Kas sul on kodus suuri vaipasid, kardinaid, madratsikatteid ja kuidas neid puhastad?
Vaipasid tihedamini kloppides, tolmuimejaga ja harjaga, vahel ka pesnud. Tugevamate plekkide korral oleme vaiba Washisse andnud. Kardinad ja madratsikatted pesumasinasse.

7. Mida arvad pesukulleri teenusest, mille raames kuller viib ja toob puhastatavad esemed sulle sobival ajal?
Väga mugav ja täpne, hoiab aega kokku. Ilmselt ei vii enam kunagi ise asju keemilisse puhastusse.

8. Kas kasutad puhastusel ka tehnoloogia abi? (erinevad äpid / robottolmuimejad jms)
Hetkel ei kasuta. Võimalik et kui kunagi kolida suuremale pinnale, siis robottolmuimeja tuleks mõttesse. Robotmuruniiduki mugavust näen suvel oma maakodus, miks mitte ka suuremas elamises kasutada robottolmuimejat.

9. Kas pöörad riideid ostes tähelepanu ka selle hooldusjuhendile?
Ei pööra. Ostan enamasti suhteliselt lihtsaid riideid, mis juba pealtnäha mingit erilist hooldust ei tundu vajavat.

10. Mis on su lemmikese garderoobis?
Minu Star-Warsi Stormtrooperiga bokserid.

 

Martin Argus võtab meeleldi vastu patsiente, kes soovivad väikest kevadturugutust, külastades Physionomics’i kodulehte või kirjutades info@tootervis.ee