Kodu-eri: Madratsikate

Madratsikate on üks populaarsemaid esemeid, mida Washi kliendid puhastusse saadavad. Miks? Enamasti sellepärast, et madratsikate ei mahu pesumasinasse. Või kui mahub, siis on katte kuivatamine keeruline. Määrdunud madratsikattest võib leida suure hulga erinevat mustust ja baktereid. Madratsikate kogub endasse higi igal ööl – isegi kui sulle tundub, et sa öösiti ei higista, eritab keha öösel niiskust, mis madratsikattesse imbub. Lisaks kuivanud higile leiab madratsikattest aga ka meeletus koguses tolmulestasid, mis kuivanud naharakkudest toituvad.

Kui proovid madratsikatet puhastada ise, siis esimene asi, milles peaksid veenduma on katte pestavus. On olemas madratsikatteid, mis oma sisumaterjali või kattematerjali spetsiifiliste omaduste tõttu masinpesu ei kannata. Sellisel juhul peaks katet puhastama keemilises puhastuses sobivate ainetega.  Veekindlad madratsikatted aga keemilist puhastamist ei kannata. Katte veekindel kiht saab keemilises protsessis kasutatavate lahustite tõttu kannatada ning lõppkokkuvõttes ei täida enam enda ülesannet.

Kui oled veendunud, et madratsikate on pesumasinas pestav, siis enne pesema asumist peaksid veel mõned punktid meelde jätma:
– Kui kattel on plekid, peaksid töötlema plekke plekieemaldusvahendiga enne kui katet tervikuna pesema hakkad;
– Uuri välja mis on kõrgeim soovitatav temperatuur selle konkreetse madratsikatte pesemiseks. Vajaliku informatsioooni leiad katte hooldusjuhiselt. Püüa võimalikult täpselt järgida soovitavat puhastustemperatuuri aga ära kasuta lubatust kuumemat vett. Samas liiga madal vee temperatuur ei tapa piisavas mahus baktereid;
– Pese madratsikatet õrna ning lõhnatu pesuvahendiga.

Madratsikatte kuivatamine

Kui madratsikate on pestud, on aeg katet kuivatada. Madratsikatet saab kuivatada kasutades erinevaid viise:
– Kuivata riputades. Katte rippudes on väiksem tõenäosus suurele kokkutõmbamisele;
– Pane kuivati keskmisele kuivatusrežimilie ja lisa mõned valged tennisepallid kuivatisse, see aitab kattel kuivada;
– Pane kuivati madalale režiimile ja kuivata teiste esemetega koos.

Veekindel madratsikate tahab aga võimalikult õrna pesu ja kuivatust. Pesuvahend ei tohiks olla valgendava toimega. Veekindel madratsikate peaks kuivama rippudes ning seda ei tohi triikida ega keemiliselt puhastada.

Kuivatamisel peab vältima kõrget kuumust. Kõrge temperatuuriga kuivatamisel tõmbab madratsikate kokku ja võib teha viga tekstiili tekstuurile, vähendades madratsi eluiga.

Oluline on teada, et madratsikate tõmbab kuivamise vältel kokku olenemata sellest kas madratsit puhastada ise võib teeb seda professionaal. Kuigi enamasti on madratsikatte hooldusjuhisel kirjas, et madratsikate tõmbab kuivamisel kokku 1-3% on reaalsus see, et kui madratsikatet madratsile ei lisa kohe pärast pesemist – niiskena, siis kate tõmbab kokku lubatust rohkem. Madratsikatet võiks seega venitada kohe pärast pesemist. Eriti võiks proovida venitada katet laiusesse. Vältima peaks kuivateid, sest kuivatid tihti aitavad kaasa kokkutõmbamisele. Teine variant on üks konkreetne nipp – madratsit kattesse lisades võiks madratsit mööda pikemat külge pisut poolitada, panna madratsi kattesse ja siis sobitada omavahel katte ja madratsi nurgad. See nõuab kannatlikust, kuid tavaliselt mõjub.

Washi.ee kaudu saad madratsikatte puhastusse saata paari klikiga. Madratsikatte saad kätte 6 päeva pärast. Kui soovid, et Washi kullerid toimetavad sinuni madratsikatte niiskena, et madratsit oleks lihtsam kattesse lisada, võid oma soovi juurde märkida tellimuse vormistamisel.

Allikad: www.linenstore.com/blog/how-to-wash-a-mattress-cover/
www.europeanbedding.sg/blogs/articles/103745990-is-having-a-removable-cleanable-mattress-cover-important
www.englishforum.ch/other-general/242170-can-i-wash-mattress-cover-washing-machine.html