Kodu-eri: Kui tihti tuleks puhastada vaipa?

Vaip sisustuselemendina lisab koju soojust ja hubasust. Määrdunud vaibad aga mitte ainult ei näe halvad välja, vaid kubisevad saasteainetest ja mustusest. Lisaks määrdunud vaiba ebatervislikkusele, mõjuvad sellise vaiba mustuse osakesed vaibale liivapaberina, lõhkudes vaiba kiude iga kord kui vaibal käia. Seetõttu on oluline vaipu puhastada regulaarselt.

Vaiba puhastamine toimuimejaga
Vaipa tolmuimejaga puhastades peaks seda tegema võimalikult aeglaselt. Korduvate, aeglaste ja kontrollitud liigutustega edasi-tagasi vaipa töödeldes on mõju maksimaalne. 28m² toa põranda puhastamisele võiks kuluda 15-20 minutit. Selline vaiba töötlemine eemaldab keskmiselt 83% kuivanud mustusest. Keskmises kodumajapidamises peaks vaipa tolmuimejaga puhastama 2 korda nädalas. Kui majapidamises on ka väljas käivad lemmikloomad ja väikelapsed, siis veelgi tihedamalt.

Vaiba märgpuhastus või aurupuhastus
Kui oled otsustanud vaipa pesta pesumasinaga või töödelda vaiba šampooniga, siis veendu, et vaip on täiesti kuiv enne kui ta uuesti maha paned. Märg või niiske vaip maas kogub ligi baktereid ja võib mõnel juhul minna ka hallitama. Aurupuhastiga vaipa töödeldes kasuta pigem puhast vett, sest erinevate aurupuhasti vahenditega võib vaiba pind jääda seebiseks, mis omakorda tõmbab ligi täiendavat mustust. Vaibale võiks märgpuhastust või aurupuhastust teha iga 3-6 kuu tagant.

Vaiba professionaalne puhastus
Kui soovid vaiba eluiga pikendada, peaks vaipa sügavpuhastama kord aastas. Kui majapidamises on ka väljas käivad lemmikloomad või väikelapsed, peaks vaipa professionaalselt laskma puhastada 3-6 kuu tagant. Lisaks karvadele, naharakkudele ja muule loomsele, veavad loomad ja lapsed väljas käies endaga kaasa mustust, mis maandub vaibale. Sõltuvalt vaiba materjalist, vanusest või mustuse tüübist kasutatakse puhastamiseks kas vesipesu või keemilist puhastamist.

Washi.ee kaudu saad puhastusse saata igas mõõdus vaibad. Rulli vaid vaip kokku ning anna Washi kullerile kaasa. Puhastatud vaiba saad kätte 6 päeva pärast. Tutvu kindlasti ka vaiba puhastamise tingimustega Ostutingimuste all.

Allikad: www.today.com/series/how-often-should-you/how-clean-your-carpet-t25176
www.angieslist.com/articles/how-often-should-i-clean-my-carpets.htm