Kevadpuhastuse nipid!

Käes on imeilus kevad! Lilled puhkevad õitsele ja talvejoped vahetuvad kevadiste jakkide vastu. Ühtlasi tähendab kevade saabumine aega lahti saada talve jooksul kodudesse kogunenud tolmust ja mustusest. Kevadpuhastus võiks iga perenaise jaoks tähendada puhastustöid, mida tavakoristuse raames teha ei jõua. Üheltpoolt tähendab see erinevate pindade süvapuhastust aga ka lihtsalt ebamugavalt ligipääsetavate kohtade puhastamist, näiteks lambi- ja kardinapealsed. Teiselt poolt tuleks puhtaks saada tekstiilid, mis võivad kevadeks kubiseda tolmulestadest, lestade väljaheidetest, mustusest ja karvadest. Eriti kriitiline on suurpuhastuse ettevõtmine kodudes, kus elavad lapsed või allergikud.

Toome välja mõned kevadpuhastuse nipid, mis annavad aimu milliste koduste vahenditega puhastamist lihtsustada:

1. Eemaldage segistilt veeplekid sidruniga. Lõigake sidrun pooleks ja hõõruge segistit ühe poolikuga. Teine poolik pange veekeetjasse ja keetke mõned korrad läbi, et eemaldada veekeetja põhja kogunenud katlakivi.

2. Puhastage mikrolaineahju kuumutades sidrunimahla ja vee segu. Lõigake sidrun pooleks, pigistage mahl pooleldi veega täidetud kruusi ja lisage segule ka sidrunikoor. Kuumutage segu mikrolaineahjus 3 minutit, mille järel hoidke ust suletuna 5 minutit. Seejärel pühkige lahti tulnud mustus lapiga ära.

3. Puhastage duššiotsikut valge äädikaga. Äädikas lahustab duššiotsikule aja jooksul ladestunud katlakivi,  mis vähendab veesurvet. Täitke lihtsalt kilekott valge äädikaga ning pange duššiotsik kotti. Seejärel kinnitage kott ja laske otsikul äädikas seista üks öö. Hiljem loputage otsik veega puhtaks.

4. Puhastage roostevabast terasest kraanikausse söögisoodaga. Lihtsalt tehke kraanikauss niiskeks ja hõõruge seda söögisoodase käsnaga. Kui vajate intensiivsemat puhastajat, lisage söögisoodale ka soola.

5. Määrdunud aknaid ja peegleid puhastage äädikaseguga. Pange veerand tassi valget äädikat, 2 tassi vett ja 2 teelusikat vedelseepi spreipudelisse ja pihustage aknale. Hõõruge aknaid ajalehega, et aknale ei jääks puhastusjälgi.

6. Puhastage grilli sibulaga. Esmalt tehke grill kuumaks ja piserdage valget äädikat restile, et mustus restilt lahti tuleks. Seejärel hõõruge resti sibulaga. Sibulas sisalduv hape aitab resti säravaks muuta!

7. Puhastage kohvifiltriga nutiseadmete, teleka ja arvutiekraanidel olevaid näpujälgi, mustust ja tolmu. Kohvifiltri kiud on selleks tööks  suurepärased, kuid tehke seda õrnalt!

8. Asetage riided sahtlisse vertikaalselt, et tagada kerge endale ligipääs. Nii ei lähe sahtlid kiiresti segamini!

9. Kasutage akna kaabitsat, et puhastada vaibalt lemmiklooma karvad. Hiljem tõmmake vaip tolmuimejaga üle, et saada vaip ka väiksematest kübemetest puhtaks.

10. Ventilatsiooniavade puhastamiseks kasutage võinuga. Mässige võinoa ümber lapp või rätik ja puhastage ventilatsiooniavade vahed ja tagused edukalt.

Ülaltoodud nippe kasutage omal vastutusel. Parima tulemuse annab siiski professionaalide kaasamine puhastusprotsessi.
Tekstiile aitab puhastada Washi.ee. Washi pesukuller viib teie kardinad, vaibad, madratsikatted ja muud kodutekstiilid puhastusse ja toob tagasi vastavalt teie poolt valitud ajale.  Nii võiks ju kevadpuhastust teha iga päev!

Allikas: https://blog.nationwide.com/spring-cleaning-tips-and-tricks/